05 Haziran 2020 Cuma

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış Programı ve Oryantasyon Eğitimi Düzenlendi

25 Ekim 2018 Perşembe 09:31 tarihinde eklendi | 624 defa okundu
24.10.2018 Çarşamba Günü okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış Programı ve Oryantasyon Eğitimi öğrencilerimiz tarafından ilgi ve memnuniyetle karşılandı. Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof.Dr. İbrahim DİLER, Özel Kalem Müdürü Öğr.Gör. Ahmet AYDIN, Belediye Başkanımız Sayın Erol CİVELEKOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin TURAÇ'ın iştirakleriyle gerçekleştirilen etkinliğe, okulumuzun tüm akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. 
 
 
 
 
Programın açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Metin Davraz, okulumuzun tarihçesi, mevcut durumu ve gelecek planları ile ilgili bilgilendirme yaparak yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olması dileklerinde bulundu. 
 
 
Açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Senirkent Belediye Başkanı Sayın Erol CİVEKOĞLU, Belediye imkanlarının okulumuz için her daim hazır olduğunu ve tüm öğrencilere kapısının açık olduğunu belirtti.
 
 
Erol CİVEKOĞLU'nun ardından 2018-2019 Akademik Yılı açılış konuşmasını yapmak üzere Rektörümüz Sayın Prof.Dr. İbrahim DİLER kürsüye davet edildi. Konuşmasına üniversitemizi tercih eden yeni öğrencilerimizin taşıdığı heyecanı kendisinin de taşıdığını belirterek başladı. Üniversitemizin büyük bir çoğunluğunu oluşturan Meslek Yüksekokullarımıza nitelik kazandıracak uygulamalar için ortak bir akılla hareket edildiğini belirten DİLER, gelecek dönemler için uygulamalı derslerin sayısının arttırılarak 3 dönem ders 1 dönem saha uygulaması şeklinde planlanan bir eğitim programı üzerinde çalıştıklarını ifade etti. 
 
 
Üniversitemize bağlı Meslek Yüksekokullarının misyonunun, ara eleman yetiştirmek değil aranan eleman yetiştirmek olduğunu belirten DİLER, ailelerin evlatları için binbir emeğe katlandıklarını ve bu emeklerin karşılıksız bırakılmaması için öğrencilerimizin; donanımlı, ülkesini seven, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak mezun olmaları gerektiğini ifade etti.
 
 
Konuşmasını, yeni üniversitemizin ve yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olması dilekleriyle bitiren DİLER, program sonrasında öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
 
 
Program sonrasında okulumuz akademisyenleri ile tanışma toplantısı yapan DİLER, gelecek dönemlere ilişkin yapılması planlanan uygulamalarla ilgili bilgiler verdi.
 
 
 
Toplantının ardından okul binamızı gezen DİLER, okulumuzun mevcut fiziki imkanları hakkında bilgi alarak, geliştirilmesi gereken hususlarla ilgili taleplerimizi dinledi ve en kısa sürede bu taleplerin karşılanacağını ifade etti.
 
 
 
 
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış ve Oryantasyon Eğitimine teşrifleri ile bizleri onurlandıran Sayın Rektörümüze, Özel Kalem Müdürüne, Belediye Başkanımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze programımıza iştiraklerinden dolayı Senirkent Meslek Yüksekokulu personeli ve öğrencileri nedzinde teşekkürlerimizi sunarız.