ISUBÜ SENİRKENT MESLEK YÜKSEKOKULU STAJ PROGRAMI

STAJ DÖNEMİ

1. STAJ DÖNEMİ (TEMMUZ 2023- AĞUSTOS 2023 )

2. STAJ DÖNEMİ (EKİM 2023-KASIM 2023)

3. STAJ DÖNEMİ (ŞUBAT 2024 -MART 2024)

STAJ ŞEKLİ

30 İŞ GÜNÜ FİİLİ STAJ

30 İŞ GÜNÜ FİİLİ STAJ

30 İŞ GÜNÜ FİİLİ STAJ

SON BAŞVURU TARİHİ

07 TEMMUZ 2023

22 EYLÜL 2023

2 ŞUBAT 2024

STAJ BAŞLANGIÇ TARİHİ

17 TEMMUZ 2023

02 EKİM 2023

12 ŞUBAT 2024

STAJ BİTİŞ TARİHİ

 25 AĞUSTOS 2023

10 KASIM 2023

22 MART 2024

STAJ DEFTERİ SON TESLİM TARİHİ

08 EYLÜL 2023

24 KASIM 2023

05 NİSAN 2024

 

STAJ AKIŞ İŞLEMLERİ

Öğrencinin stajını staj programında belirtilen tarih aralıklarında yapması gerekmektedir. Öğrenci, staj yapabileceği firma/kurum özelliklerine ve Staj Faaliyet Raporu’nun doldurulmasına dair bilgileri, Bölüm/Program Staj Sorumlusu Öğretim Elemanından alabilir. Staj programında staj tarih aralıkları, Staj Başvuru Formu son teslim tarihleri, Staj Faaliyet Raporu ve Değerlendirme Formu’nun son teslim tarihleri belirtilmiştir.

Staja başvuracak öğrenci ilk önce (Zorunlu/İsteğe bağlı) Staj Başvuru linkinden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ni almak zorundadır. Öğrenci, online olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Videoları’nı 16 saat izledikten sonra sınava girecek, başarılı olan (60 ve üzerinde not alan) öğrenci sertifikaya hak kazanacaktır. Bu şartı sağlayan öğrenci sertifikasını Yüksekokulumuz Öğrenci İşleri’nden alacaktır. Sınavı geçemeyen öğrenci tekrar sınava girebilir ya da sınav hakkı isteğinde bulunabilir. Bölümünde İş Sağlığı ve Güvenliği dersini alarak başarılı olan öğrenciler bu koşuldan muaftır.

Öğrenci staj başvurusunu, staj yapacağı işyeri bilgilerini Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden seçerek yapacaktır. Bilgi sisteminde staj yapılacak firma bilgisi yoksa öğrenci “Firma Eklemek için alanları aç” butonundan manuel olarak firma bilgilerini girecek ve firmayı ekleyecektir. Sonrasında firma tekrar firma listesinden seçilecek ve staj tarihleri eklendikten sonra staj başvurusu tamamlanacaktır. Öğrenci, Bölüm/Program Staj Sorumlusu (online) onayını bekleyecek ve onay alındıktan sonra Staj Başvuru Formu’nun çıktısı (4. Başvuru RAPOR AL) Öğrenci Bilgi Sistemi’nden alınarak işyerine onaylattırılacaktır (Firma kaşesi ve firma yetkilisinin imzası). Başvuru formu, Bölüm/Program Staj Sorumlusuna onaylattırıldıktan sonra nüfus cüzdan fotokopisi, eksiksiz doldurulan SGK işe giriş bildirgesi, staj başvuru formu, (bölümünde bu ders olmayan öğrenciler için) İş Sağlığı ve Güvenliği sertifika fotokopisi, staj teslim tarihi geçirilmemek kaydıyla Yüksekokulumuz Muhasebe Birimi’ne teslim edilecektir.

Staj yapacak öğrencinin İş Kazası ve Meslek Hastalığı için Sosyal Güvenlik Kurumu’na sigortalı girişi, staja başlangıç gününden bir gün öncesinde yapılır ve pirimi Üniversitemiz tarafından ödenir. Stajyer öğrenciden işyeri tarafından istenildiği takdirde, Sigortalı İşe Giriş Belgesi Yüksekokulumuz Muhasebe Birimi’nden temin edilebilir. Öğrenci, staj bitiminde Staj Faaliyet Raporu ve Değerlendirme Formu’nu, staj programında belirtilen takvime uymak kaydıyla, PTT veya Kargo ile gönderebilir. Gönderimdeki gecikmelerden öğrenci sorumludur.

Staj Faaliyet Raporu (5. Staj Faaliyet Raporu ) ve Staj Değerlendirme Formu ( 6. Staj Değerlendirme Formu )  Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden alınabilir.