PROGRAM ADI: Lojistik

PUAN TÜRÜ: Temel Yeterlilik Testi Puanı

STAJ TERCİHİ: Zorunlu

MEZUNİYET KOŞULLARI: Lojistik Önlisans Programında 120 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.

PROGRAM SORUMLUSU: Öğr.Gör. Bayram BAYRAKÇI


PROGRAM HAKKINDA

Lojistik  Önlisans programı, lojistiğin kavramları, teorisi, kuralları ve uygulamaları hakkında öğretim veren sosyal bir programdır. Eğitim dili Türkçedir. Lojistik Önlisans programı Sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve becerilere sahip, etik ilkelere saygılı, elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

PROGRAMIN AMACI

Üretim konusunda ve fabrika içi mamul-yarı mamul taşımasında temel bilgilere sahip, Stok kontrol ve taşımacılık alanındaki güncel yazılımları kullanabilen, Modern imalat teknolojilerinde bilgi sahibi olan, iş etüdü ve iş ölçümü yapabilen, uluslararası taşımacılık terimlerini, özelliklerini bilen, yazışmalarını yapabilen, temel bilgi teknolojilerini iyi kullanabilen teknik elemanlar yetiştirmektir. Öğrencilere üretim sistemleri, fabrika içindeki imalat yöntemleri ve fabrika tasarımı ve insan ve malzeme taşımacılığı ile ilgili genel bilgiler vererek Ulusal ve Uluslararası taşımacılıkta pratiğe dayalı nitelikli eleman olarak yetişmelerini sağlamaktır.

PROGRAMIN DERS İÇERİKLERİ

Lojistik Programı Ders İçerikleri İçin Tıklayınız

İSTİHDAM OLANAKLARI

Lojistik Önlisans Programını başarı ile tamamlayan Lojitisyenlerin çalışma alanı oldukça geniş olup; tüm kamu ve özel kuruluşlarda, özellikle gümrükleme, depolama, dağıtım, taşımacılık gibi hizmet sektörüne ilişkin alanlarda şirketlerin, lojistik, dış ticaret, finans ve pazarlama departmanlarında, özellikle ithalat ve ihracat firmalarında, gelecek vaat eden pozisyonlarda çalışabilmektedirler.

DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS BÖLÜMLERİ

- Havacılık Yönetimi

- İşletme

- Lojistik Yönetimi

- Teknoloji ve Bilgi Yönetimi

- Uluslararası Finans

- Uluslararası Finans ve Bankacılık

- Uluslararası İşletme Yönetimi

- Uluslararası Ticaret

- Uluslararası Ticaret ve Finansman

- Uluslararası Ticaret ve Lojistik

- Yönetim Bilişim Sistemleri