05 Haziran 2020 Cuma

Güncel Sohbetler Etkinliği Kapsamında "Teknoloji Bağımlılığı" ve "Hayata Pozitif Psikolojik Müdahaleler" Konuşuldu

21 Mart 2019 Perşembe 11:10 tarihinde eklendi | 430 defa okundu
Senirkent Meslek Yüksekokulu olarak başlattığımız "Güncel Sohbetler" başlıklı etkinlikliğimizde ilk olarak "Teknoloji Bağımlılığı" başlığıyla Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Zihni Tunca'yı misafir ettik. Teknolojiye Bağımlı olma durumunun özellikle gençlerimizde giderek arttığı ve tam anlamıyla bir bağımlılığa dönüşme yolunda olduğunu aktaran Tunca, bu durumun önlenebileceği ve bu konuda neler yapılabileceğini öğrencilerimize aktardı.
 
Daha sonra "Hayata Pozitif Psikolojik Müdahaleler" başlığıyla Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ali Murat Alparslan'ı ağırladık. Hayata mutlu olmak için ilk adım olarak herşeyi kabul etmek gerektiğini aktaran Alparslan, yüreğimize yük olan konulardan kurtulmamız gerektiğini ve hayatta küçük müdahalelerle mutlu olabileceğimizi dinleyicilere aktardı. 
 
Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Çabuk'un konuşmacılara sertifika ve hediye takdiminden sonra çekilen hatıra fotoğrafı ile etkinlik sona erdi.